Etkili çalışmanın yolları nelerdir ?

Nasıl daha başarılı olunur ?

Sevgili öğrenciler bu yazıda yukarıda gördüğünüz iki sorunun cevabını sizlere anlatacağız. Etkili çalışmak size her zaman başarı getirir . Peki etkili çalışma derken neyi kastetmekteyiz ?

Genellikle Okuduklarımızın % 10’unu, İşittiklerimizin % 20’sini, Gördüklerimizin % 30’unu, Görüp ve işittiklerimizin % 50’sini, Görüp, işittiklerimizin ve söylediklerimizin % 80’ini, Görüp, işittiklerimizin, söylediklerimizin ve yaptıklarımızın % 90’ını hatırlarız. Yani etkili çalışma için bütün duyu organlarımızı kullanmalıyız.

Etkili çalışmadaki en önemli etki sınıf içindeki durumunuzdur. Sınıf içinde anlatılan bir konu sırasında öğretmeninizi dinleyip anlatırken izleyip aynı zamanda derse katılıp o konu hakkında düşüncelerinizi belirtip ve o konu hakkında soru çözmeliyiz. Fakat bunları belli zaman dilimindense o konuyu unutmadan temelini daha iyi yerleştirmek adına konuyu öğrendiğiniz zaman dilimi içerisinde yapmanız size daha fazla yarar sağlayacaktır.

Test çözmeyi hayatınızın bir parçası haline getirmek , not tutmayı ve düzenli defter tutmayı kendinize zorunlu hale getirmek size önünüzdeki sınavlar açısından çok büyük rahatlık sağlayacaktır.

Sevgili öğrenciler biz test çözme ekibi olarak tamamen müfredata ve MEB ‘in yapacağı sınavlara uygun sorular hazırlamaktayız. İşlediğiniz her konu sonrası buradan çözeceğiniz bir test aynı zamanda zaman ile de sınırlandırılmış olup sınav sistemine şimdiden sizi hazırlama adına da size yarar sağlamaktadır.

Sizlere şimdiden başarılar dileriz .

Kolay gelsin

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here